Volejte  ( Po-Pá 8:00 - 17:00 )  777 690 712 nebo 777 337 909

home

O nás

O výrobci

Produkty

Magazín

Kontakty

logo 60denní záruka vrácení peněz bez udání důvodu koupit OBJEDNÁVKA
 

Pitná voda z trubek místo z (plastové) láhve

 

imgNaše spotřeba balené vody zanechává stopy. Ne, díky tomu nebudeme zdravější. Ale znečišťujeme naše životní prostředí a plýtváme obrovským množstvím energie. Dostáváme vodu z domácího vodovodního kohoutku zdarma a ve velmi dobré kvalitě. Zde si můžete zjistit, co je vlastně s vodou z láhve a proč je dobrou volbou voda z kohoutku.

„Balit vodu a přepravovat ji, to je velká ztráta energie, tak toho raději nechte. Voda je voda. Pokud chcete mít citronovou příchuť, vhoďte do vody plátek citronu. Pokud chcete bublinky, tak vezměte brčko a do vody foukejte." To, co americký rozhlasový moderátor a spisovatel Garrison Keillor řekl trochu nápadně, je bohužel pravda, uhodil tím hřebík přímo na hlavičku.

 

S naší spotřebou balené vody – především z jednorázových PET lahví - způsobíme ekologickou katastrofu. Více se dozvíte v článku Balená voda - nejlepší marketingový trik naší doby.

Minerální voda, pramenitá voda, balená voda - co se schovává za těmito názvy?

Když chcete zjistit, odkud voda z lahví pochází, měli byste věnovat bedlivou pozornost názvu. Zatímco označením pramenitá a minerální voda se může nazývat dle nařízení o minerálních vodách pouze voda, která pochází z pramenů nebo podzemních vodních zdrojů, kdežto za pojmem "balená voda" se neskrývá nic víc než voda z kohoutku. Za tuto balenou vodu, případně obohacenou kyselinou uhličitou si rádi zaplatíme 2-3x více. Ale je opravdu lepší než voda z kohoutku?

4 fakta: Co je zdravější - balená voda nebo voda z vodovodu?

1. Směrnice - v případě pochybností pro vodu z kohoutku

Jak pitná voda z kohoutku, tak i balená voda jsou v Německu přísně kontrolovány. Nicméně, pokyny německých předpisů pro pitnou vodu z kohoutku jsou přísnější než ty, které platí pro pramenité a minerální vody. Předpis pro pitnou vodu v Německu uvádí, že nesmí obsahovat patogenní a jiné látky, které jsou zdraví škodlivé.

Celkově udává předpis o kvalitě pitné vody hraniční hodnoty a požadavky na kvalitu u 53 mikrobiologických, chemických a fyzikálních parametrů. Limity a požadavky pitné vody stanoví Světová zdravotnická organizace (WHO) - a proto jsou platné po celém světě.

Standardní hodnoty pro minerální vody a balenou vodu jsou stanoveny v Německu dle regulace o minerálních a balených vodách (dodatek 4 k § 6a odst.1). Porovnáme-li právní předpisy, lze říci, že pitná voda z kohoutku je testována na více znečišťujících látek než minerální a pramenité vody. Pitná voda z kohoutku je např. testována na pesticidy, minerální a pramenité vody ne.

2. Mýtus: Voda z kohoutku je z odpadních vod

Předsudek, že se pitná voda skládá z čištěných odpadních vod, se dá lehce vyvrátit: Naše voda z vodovodu je ze 64 % z přírodních zdrojů (podzemních vod), až z 27 % z povrchových vod (řeky a jezera) a 9 % z pramenité vody.

Předtím, než je čerpána do sítě, se upravuje pomocí různých metod až k čisté vodě. Pouze v případě nouze je nutné, aby dezinfekce vody proběhla pomocí chloru. Naše odpadní vody jsou však po vyčištění vráceny do oběhu přírody, nejsou tedy v našich potrubích.

3. O smyslu a nesmyslu zvýšení obsahu minerálních látek

Často se inzeruje vyšší podíl minerálů v minerálních a balených vodách v porovnání s vodou z vodovodu. Nicméně, tyto minerály nejsou přítomny v množství, které je pro zdraví skutečně důležité. Studie na nutriční význam pitné vody v Německu došla k závěru, že pití minerální vody může přispět k částečnému pokrytí minerální spotřeby, ale převážná část spotřeby minerálů je pokryta především pevnou stravou.

4. Plasty ve vodě

Stále zůstává charakteristika plastové láhve: Rozkládání plastových částí může přejít do vody a změnit nejen chuť, ale také složení vody. Universita Frankfurt v jedné studii prokázala, že minerální voda z plastových lahví je kontaminována hormonálně účinnými látkami.

Můžeme tedy předpokládat, že pitná voda v této zemi má velmi dobrou kvalitu, která v žádném případě není horší - než u vody z lahve - spíše lepší. Pokud bychom k tomu připočítali ekologickou bilanci výroby plastových lahví a náklady na dopravu (viz vědecký článek), neexistují téměř žádné argumenty pro balenou vodu.

Převzato z: Reset.org

 
 
pramenitá voda pro zdravější život

pramenitá voda pro zdravější život

 
60denní záruka

60denní záruka vrácení peněz

 
úspora v řádech desetitisíců ročně

úspora v řádech desetitisíců ročně

 
 

nahoru

-

Důležité odkazy

Balená voda - nejlepší
marketingový trik


Pitná voda z trubek místo z
plastové láhve

-

O nákupu

Obchodní podmínky
Objednávka a cena
Poučení o odstoupení od smlouvy

-

Potřebujete poradit?

Kontaktní informace

zpět nahoru

 
 

Všechna práva vyhrazena © publikuje firma Kamenné zdraví s.r.o. | Systém a provoz zajišťuje PROFI IMAGE s.r.o.